Poznávací zájezd do Holandska

V pondělí 27. března jsme se společně s dalšími studenty sešli u vlakového nádraží v Hradci Králové, kde začala naše exkurze do překrásného Holandska.

Po 10hodinové jízdě autobusem nás čekala první zastávka v Naardenu, městě, kde je pohřben Jan Amos Komenský. Navštívit jeho muzeum se nám podařilo v době výročí jeho narození, tedy 28. března. Slavnému učiteli národů by bylo 431 let.

Poté jsme zamířili do skanzenu Zanse Schans, kde se nachází expozice větrných mlýnů. Tato část exkurze byla vskutku nádherná. Procházeli jsme kouzelnou krajinou mezi vodními kanály a větrnými mlýny. Následně jsme zamířili do staré rybářské vesnice Volendam.

Následující den nás čekala návštěva světoznámé výstavy květin Keukenhof, kde jsme pořídili nejkrásnější a nejbarevnější fotografie tulipánů. Dále jsme pokračovali do města Den Haag, sídla vlády, panovníka i mezinárodního soudního dvora. Poslední zastávkou dne byla kosmická výstava Space Expo v Noordwijku, kde jsme mohli obdivovat vše související s kosmonautikou a lety do vesmíru.

Poslední den jsme strávili v hlavním městě Amsterdamu. Začali jsme plavbou po grachtech po řece Amstel, odkud jsme mohli obdivovat krásnou architekturu a všudypřítomná kola. Těch je v Amsterdamu dokonce více než obyvatel.

Celá exkurze byla krásná, inspirativní a velmi obohacující.

Více fotografií najdete >> zde <<.

Veronika Horáková, 1.B